sty 28 Teoretycznie w Polsce sklepy powinny pokazywać cenę produktu nie tylko za opakowanie, ale też w przeliczeniu na kilogram. Nie mniej z różnych powodów czasami jest tak, że cena nie jest przeliczona w ten sposób. Co zrobić wtedy jeśli chcemy szybko przeliczyć cenę kilku produktów w celu porównania co nam się bardziej opłaci? Szczególnie w przypadku produktu tego samego producenta, ale w różnej wielkości opakowaniach? Potrzebujemy kalkulatora! Zwykłe kalkulatory lub aplikacje kalkulatora pozwolą na dokonanie takiego obliczenia, ale czy pozwolą porównać cenę? Niekoniecznie. Z myślą o ułatwieniu przeliczenia napisałem aplikację, która na tę chwilę nazywa się Kalkulator Cena za Kilogram. [important]Aplikacja dostępna jest pod adresem Ekran startowy kalkulatora cen Przeliczanie wag, objętości i ilości Mimo temu co sugeruje nazwa aplikacja poza przeliczaniem wag jest w stanie też przeliczać objętości oraz produkty sprzedawane na sztuki. Przeliczenie ceny w kalkulatorze cen Do dyspozycji użytkownika oddane są trzy pola: ilość – określa ile dane produktu znajduje się w opakowaniu jednostka – określa jednostkę w jakiej podana jest ilość produktu – na podstawie tej jednostki kalkulator automatycznie określa na co ma przeliczyć cenę: na kilogram, na litr lub na sztukę cena – po prostu cena opakowania produktu – domyślnie ustawiana jest zawsze waluta ustawiona w telefonie użytkownika, zwykle ta dopasowana do jego języka/kraju. Po ustawieniu wartości możliwe jest przeliczenie ceny. W polu tekstowym wyświetla się cena produktu. Otrzymany wynik można zapisać na liście. Wprowadzanie ceny opakowania w kalkulatorze cen Dla każdego zapisywanego wyliczenia można ustawić etykietę, która ułatwia odróżnienie przeliczeń zapisanych przez użytkownika. Zapisywanie przeliczenia na liście w kalkulatorze cen Przejście do listy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku Pokaż zapisane. W celu wyczyszczenia listy należy kliknąć przycisk Wyczyść listę. I to wszystko! Lista zapisanych przeliczeń w kalkulatorze cen Podsumowanie Aplikacja w swoim założeniu i działaniu jest bardzo prosta. Została stworzona z myślą o ułatwieniu szybkiego przeliczania cen w sklepie. I według mnie to robi! Zachęcam do korzystania i dzielenia się swoimi uwagami na jej temat. [important]Tworzone przeze mnie aplikacje dostępne są na stronie Zachęcam do instalowania i testowania. A jeśli komuś się spodoba proszę o ocenę w sklepie :)[/important] Rating: (4 votes cast)Kalkulator wag/sztuk/pojemności - przeliczanie cen produktów, out of 10 based on 4 ratings
Samoloty z silnikami odrzutowymi w Europie tankowane są paliwami lotniczymi Jet A-1. Muszą być one odporne na temperatury sięgające blisko -50 stopni Celsjusza, panujących na wysokości kilkunastu kilometrów. Litr takiego paliwa kosztuje ponad 4 złote netto. Do zbiorników samolotów latających po USA tankowane jest paliwo Jet A
jednostka – określa jednostkę w jakiej podana jest ilość produktu – na podstawie tej jednostki kalkulator automatycznie określa na co ma przeliczyć cenę: na kilogram, na litr lub na sztukę; cena – po prostu cena opakowania produktu – domyślnie ustawiana jest zawsze waluta ustawiona w telefonie użytkownika, zwykle ta dopasowana Jak sprawdzić procentowość spirytusu? Stężenie wódki, bimbru czy spirytusu, czyli tak zwanych czystych alkoholi nie stanowi problemu. Nie wiąże się nawet z obliczeniami. Aby dowiedzieć się, jak mocny jest wyrób, należy skorzystać z urządzenia zwanego alkoholomierzem. Umieszczając go w roztworze w temperaturze 20 stopni C Kalkulator spalania paliwa pozwala szybko obliczyć średnie spalanie paliwa w pojeździe (samochodzie, motocyklu, itp.). Do przeprowadzenia obliczeń należy podać dwie dane: ilość spalonego paliwa oraz przejechany dystans. W naszym kalkulatorze spalania jest możliwość podania trzeciej wartości jaką jest cena za jeden litr paliwa. Na przykład, jeśli cena sprzedaży wynosi 100 zł, a marża wynosi 20%, to cena zakupu wynosi 83,33 zł (100 / (1 + 0,2)). Jak wyliczyć cenę zakupu znając marżę i koszty produkcji. Aby wyliczyć cenę zakupu, należy dodać koszty produkcji do marży. W szczególności, cena zakupu jest równa sumie kosztów produkcji i marży.ROCE = EBIT / zainwestowany kapitał = 1.000.000 / 700.000 = €1,43. Oznacza to, że firma A zarabia około 1,43 euro na każde euro inwestycji. Oczywiście, ROCE nie jest proporcjonalne do „wielkości” firmy. W rzeczywistości możemy obliczyć ROCE biorąc pod uwagę bardzo małą fikcyjną firmę B, z 1.000 euro dochodu operacyjnego
.